bovebben
bovebben
bovebben
bovebben

ÁSZF - 2010. május 5-ig

 
M E G A O R A A S P (SaaS)
Á L T A L Á N O S S Z E R Z Ő D É S I F E L T É T E L E K
Érvényes: 2009. január 1-től
A Megastar Plus Kft. a továbbiakban Forgalmazó, az általa kifejlesztett MegaORA számítógépes program használati jogát a jelen általános szerződési feltételek szerint biztosítja az igénybe vevő felhasználók, továbbiakban Felhasználó részére.
Forgalmazó adatai:
Székhely: 2097. Pilisborosjenő, Ezüsthegyi út 75.
Telephely: 1033. Budapest, Hévízi u. 3/B-C.
Cégjegyzékszám: 13-09-077517
Bankszámlaszám: 11100104-12321306-01000003
Adószám: 12321306-2-13
Tartalomjegyzék
1. Fogalom meghatározások
2. Szerződés tárgya
3. A Forgalmazó feladatai a programok üzemeltetése során
3.1. A Forgalmazó kötelezettsége a jogszabályok ismeretére és helyes alkalmazására
3.2. A MegaORA programok megismerésének biztosítása
3.3. Szerver, adatbázis üzemeltetésének biztosítása
3.4. Felhasználónak nyújtott egyéb szolgáltatások
3.5. Adatállományok mentése, visszaállítás kötelezettsége
3.6. A Forgalmazó garanciális kötelezettségei
3.7. Forgalmazó titoktartási kötelezettsége
4. Felhasználót megillető kártérítés
5. A Felhasználó feladatai a programok üzemeltetése során
5.1. A Felhasználó kötelezettsége a jogszabályok ismeretére és helyes alkalmazására
5.2. A Felhasználó felkészülése a programok használatára
5.3. Kliens oldali berendezések üzemeltetésének biztosítása
5.4. A Felhasználó kármegelőzési kötelezettségei a garanciális feladatok ellátásához
5.5. Adatvagyon megőrzése
5.6. A Felhasználó titoktartási kötelezettsége
5.7. A Felhasználó feladatai a biztonságos üzemeltetés biztosításához
6. Programhasználati jogviszony létrehozása és megszüntetése
6.1. Programhasználati jogviszony létrehozásának előfeltétele

6.2. Felhasználói igénybejelentés
6.3. Első időszak használati jog díja
6.4. Feldolgozás létrehozása
6.5. Programhasználati jogviszony megszüntetése
7. A programhasználat díjazása
7.1. Díjazás mértéke
7.2. Elszámolási időszak, számla készítése
7.3. A Felhasználó fizetési kötelezettségének teljesítése
7.4. Jogtalan programhasználat
1. Fogalom meghatározások
A MegaORA programjai az ORACLE 10G fejlesztő eszközeivel elkészített ERP (Integrált Vállalatirányítási) rendszer. A programok elősegítik a felhasználó szervezet vezetését, irányítását, és naprakész információt biztosítanak a Felhasználó fő tevékenységeiről, folyamatairól, az árbevételekről, költségekről, nyereségességről, készletekről stb. A MegaORA hasznosításának, használatának két lehetősége van:
- Vétel - saját szerveren történő üzemeltetés
- ASP (SaaS) - üzemmódban történő igénybevétel.
Jelen általános szerződési feltételek kizárólag az ASP (SaaS) üzemmódban megvalósuló használatra vonatkozik.
MegaORA működtetési/üzemeltetési rétegek:
  • Hardver berendezések, amely egyrészt a nyilvánosan (web felületen) elérhető - adatbázis és kiszolgáló - szerverek, másrészt kliens oldali berendezések, munkaállomások és azok perifériái. Az adatbázis és kiszolgáló szervert, azok működését a Forgalmazó biztosítja.
  • Operációs rendszer és ORACLE adatbázis-kezelő. A szerver gépeken a Forgalmazó biztosítja és ő is üzemelteti.
  • Üzleti logika, amely a szerver és kiszolgáló gépek működését vezérlő MegaORA programokban testesül meg. A jogszabályok és az ügyviteli munka igényei szerinti működést valósítják meg, a Forgalmazó biztosítja és a Forgalmazó szellemi tulajdona. Ezt a szellemi terméket hasznosítja a Forgalmazó a szerződésben leírt ASP formában történő üzemeltetés során.
  • Internetes nyilvános hálózat a szerverek eléréséhez, melyet a Forgalmazó biztosít.
  • A kliens oldali berendezéseket a Felhasználó biztosítja és működteti.
  • Az egyes klienseknek, a szerverek eléréséhez szükséges hálózati (internet) lehetőséget a Felhasználónak kell biztosítani.
  • A MegaORA használatához a kliens oldali munkaállomásokon a Felhasználó által igényelt darabszám munkaállomásra szükséges az Oracle használatára jogosító licence. Ezt a szolgáltatás díjazásának részeként a Forgalmazó szerzi be és biztosítja a munkavégzéshez.
2. Szerződés tárgya
A Forgalmazó tulajdonát képezi a MegaORA programrendszer, amelynek lehetőségeit, működését a rendszer részét képező dokumentációk ismertetik. A Forgalmazó - a Web felületen működtethető programokat - bérelt, szerverfarmon lévő gépekre telepített, nyilvánosan elérhető módon üzemelteti. A szerződésben a Forgalmazó a Felhasználó számára - a Felhasználó ügyviteli munkavégzésének és az adatszolgáltatási kötelezettségének segítéséhez - az alábbiakban részletezett feltételekkel használati jogot biztosít a MegaORA rendszer futtatására kialakított infrastruktúrához.
3. A Forgalmazó feladatai a programok üzemeltetése során
3.1. A Forgalmazó kötelezettsége a jogszabályok ismeretére és helyes alkalmazására
A Forgalmazó a MegaORA készítéséhez és felügyeletéhez olyan munkatársakat biztosít, akik végzettségük és szakmai gyakorlatuk alapján ismerik, és megfelelően alkalmazzák az ügyviteli, számviteli munkára vonatkozó jogszabályokat és az országosan általánosan alkalmazott szakmai gyakorlatot. A Forgalmazó illetékes munkatársai folyamatosan figyelemmel kísérik a jogszabályok változását, a MegaORA programok működését, és gondoskodnak a kettő naprakész összhangjáról.
3.2. A MegaORA programok megismerésének biztosítása
A Forgalmazó a Felhasználó számára lehetővé teszi a programok - használatba vételhez szükséges mértékű - megismerését. Ennek - díjtalan - lehetőségei a következők:
  • Web és egyéb ismertetők
  • ASP demó feldolgozás
  • Mintafeladat tanulmányozása
  • Dokumentációk tanulmányozása
  • Díjtalan e-mail-ben elküldött kérdések lehetősége
  • ASP szolgáltatás lehetőségeit bemutató oktatás
A fenti - díjtalan - lehetőségeken kívül, igény szerinti mértékben mód van fizetős oktatási, konzultációs szolgáltatást igénybe venni, amelynek feltételeit a Felhasználó és a Forgalmazó az igények szerint külön megállapodásban rögzítenek.
3.3. Szerver, adatbázis üzemeltetésének biztosítása
A Forgalmazó a MegaORA feldolgozás elérési lehetőségét heti 7 x 23 órás időtartamban biztosítja. Minden nap 02-03 óra között történik az adatbázis biztonsági mentése és a MegaORA szerver programok frissítése, ekkor a szolgáltatás szünetelhet.
Amennyiben a Forgalmazó tudomására jut, hogy vagy a szervert üzemeltető, vagy az internet üzemeltető részéről, vagy egyéb okból több, mint 3 órás üzemkiesés következik be, akkor az üzemkiesés okáról, a várható munkakezdés időpontjáról - e-mail - értesítést küld a Felhasználó részére.
3.4. Felhasználónak nyújtott egyéb szolgáltatások
A Forgalmazó biztosítja a MegaORA programok online frissítését és távdiagnosztikát biztosít a távoli elérési kapcsolaton keresztül. A folyamatos programkövetés során a továbbfejlesztett programokat a Felhasználó rendelkezésére bocsátja, erről a munkáról folyamatos ismertetőt vezet a megfelelő web lapon.
A Forgalmazó telefon és azonnali e-mail ügyeletet biztosít munkaidőben - munkanapokon 8-16 óra között - a munkavégzést akadályozó bármely hibák elhárítása érdekében. A 5.2.-ben részletezett módon a rendelkezésre állás díjtalan illetve díjazás ellenében történik. Egyedi, eseti megállapodás alapján, külön díjazásért munkaidőn kívül is igénybe vehető az ügyelet rendelkezésre állása.
Ha a Felhasználó a hiba bejelentésekor igényli - és szükség esetén a 5.2.-ben írt esetleges díjfizetési kötelezettséget vállalja - a Forgalmazó ügyelete beléphet a Felhasználó feldolgozásába, és ott a Felhasználó problémáját a Felhasználó munkatársával közösen kivizsgálja, értelmezi. (A Forgalmazó tevékenységéről - amint minden egyéb munkavégzésről -, menü szintű naplózás készül.)
A Forgalmazó igénybejelentés alapján konzultációs, oktatási és ügyvitel-szervezési szolgáltatást biztosít a Felhasználó részére - akár a Forgalmazó, akár a Felhasználó telephelyén - a 7.1. a Díjazás mértéke alatt leírt módon és díjazásért.
A Forgalmazó díjtalan és folyamatosan aktualizált tájékoztatást biztosít ügyfeleinek a www.megastar.hu weboldalon, többek között az alábbi témákban:
  • MegaORA programváltozások, verziócserék jegyzéke.
  • A programok új verzióinak, lehetőségeinek leírása.
  • Tervezett és folyamatban lévő programfejlesztések.
  • A Felhasználói véleményekről, tapasztalatokról, a működési lehetőségek kihasználásáról.
  • A Felhasználóknál történt revíziók tapasztalatairól.
  • A program működési környezetének szervezési kérdéseiről.
  • Az egyes konkrét jogszabály értelmezési, számviteli, pénzügyi problémákról.
  • A kártékony programokkal - vírusok, trójai programok, stb. - kapcsolatos tapasztalatokról és védekezési lehetőségekről.
A Forgalmazó a MegaORA ügyviteli és program-felügyeleti, támogatási szolgáltatások nyújtására Alvállalkozót vesz igénybe. Az Alvállalkozó az ACÉH Kft. (székhelye: 1033 Bp. Hévízi út 3/b-c., cégjegyzékszáma: 01-09-877927, bankszámlaszáma: 11102601-13878423-01000003, adószáma: 13878423-2-41)
3.5. Adatállományok mentése, visszaállítás kötelezettsége
A Forgalmazó a szervereken lévő teljes adatállományról naponta - 02 órai állapotról - készít biztonsági másolatot - mentést - a szerver gépre. Max. 3 munkanaponként a szervertől elkülönülő külső adathordozóra kiírásra kerül az aktuális mentés. Ez utóbbi mentés generációs elven készül, azaz rendelkezésre áll az aktuális utolsó 3 nap mentése, az előző és az azt megelőző 3 nap, stb. mentése is minimum 10 generációig.
A Forgalmazó köteles a szerver oldali gépi, hálózati vagy program hibából adódó, adatvesztéssel járó vagy adat roncsolódást előidéző hiba esetén - amikor a hibát csak egy korábbi adatbázis állapot visszaállítása szünteti meg - haladéktalanul megkezdeni a helyreállítást. A napi mentés visszaírása esetén a hajnali 02 órakor volt adatbázis állapotra visszaáll a feldolgozás, ha nagyobb hiba következik be, és az adatbázis - esetleg új gépre történő - telepítése szükséges, akkor előző 1-2 max. 3 nappal korábbi állapotra visszaáll a feldolgozás. (Ekkor a mentés óta a Felhasználó által történt munkavégzés adatai eltűnnek. Ha a Felhasználó saját feldolgozásáról időközben készített mentést, akkor azzal felülírhatja a Forgalmazó által beírt adatállapotot.)
A mentés visszaírási eseménynél - már a leállás bekövetkeztekor - a Forgalmazó köteles értesítést küldeni a Felhasználó számára, ebben ismertetni kell a hiba okát, a mentés - azaz az adatok állapotának rögzült - időpontját, és a várható munkakezdés idejét.
A Szolgáltatási szerződés megszűnése után a Forgalmazó - a szerződés megszűnési dátuma szerint - még 30 naptári napon keresztül az adatbázisban tartja és menti a Felhasználó feldolgozásainak adatait. 30 nap eltelte után az adatbázisból az adatok és a feldolgozások törlésre kerülnek. A törlésre kerülő adatok esetleges mentéséről és tárolásáról a Felhasználónak kell gondoskodni. Az adatok - pl. utólagos listakészítési célból történő - visszaírása az adatbázisba, a Felhasználó megkeresése és egyedi megállapodás alapján - mint fizetős szolgáltatás a Forgalmazótól igénybe vehető. A visszaírás történhet a Felhasználó saját mentéséből, vagy a Forgalmazó korábbi archivált adataiból.
A Forgalmazó a folyamatos munkavégzéshez - a fentiekben leírt módon - rendszeresen mentéseket végez a teljes adatbázisról. Az adatbázis teljes mentése egy időpont szerinti állapotot tartalmaz és nem az egyes vállalati adatoknak a feldolgozási szakaszaik szerinti - havi zárás, éves zárás után, stb. - megfelelő állapotot. (Az adatok ilyen nézetei a megfelelő listákkal képezhetők.) Hiba esetén a Forgalmazó a teljes körű mentésből órákon, nagyobb hiba esetén napokon belül helyreállítja az adatbázist. A Felhasználónak - ha erre igénye van -, akkor a rendelkezésre álló saját adatmentési eljárással kell gondoskodnia az adatvagyonának - feldolgozási időszakok szerint szakaszolt - vállalati mentéséről és megőrzéséről. A Forgalmazó csak az adatbázis napi, éjszaka készült teljes körű mentését és hiba esetén a helyreállítást vállalja, és nem vállalja az egyes felhasználók adatvagyonának feldolgozási szakaszok szerinti elkülönülő mentését és megőrzését.
3.6. A Forgalmazó garanciális kötelezettségei
A Forgalmazó a rendszer használatba vételétől jelen Forgalmazói jogviszony érvényességének időtartama alatt jótállást vállal arra, hogy a felhasználói dokumentációnak és a - Forgalmazó és Felhasználó ismeretei szerinti - aktuális jogszabályoknak megfelelően működő programrendszert biztosít a Felhasználó részére.
A Forgalmazó jótállási kötelezettsége alapján az esetleg felmerülő és nyilvánvaló hibák kijavítását munkaidőben haladéktalanul megkezdi. Ha a vélelmezett hiba a Forgalmazó és a Felhasználó eltérő jogszabály értelmezéséből származik, a Forgalmazó a Felhasználó közreműködésével eljár a megfelelő hatóságnál - a jogszabály értelmezést egyértelművé tevő állásfoglalás beszerzéséért.
A Forgalmazót nem terheli a jótállási kötelezettség, ha a bejelentett hiba,
  • a Felhasználó egyedi, a dokumentáció leírásain túllépő igényeinek kielégítését szolgáló szempontokat próbálnak érvényesíteni,
  • a Felhasználó által kijelölt képviselő hozzá nem értésére vezethető vissza,
  • a dokumentációban meghatározott hardver-szoftver konfigurációtól eltérő működtetésből keletkeznek,
  • akár a szerver oldali, akár a felhasználó oldali berendezés nem üzemszerű, a dokumentáció előírásaitól eltérő használat miatt keletkezett,
  • a hiba a rendszer futtatásához használt harmadik fél által szállított eszközök hibájából keletkezett.
3.7. Forgalmazó titoktartási kötelezettsége
A Forgalmazó kötelezettséget vállal, hogy ha a munkája során a Felhasználó adataiba betekintést nyer és/vagy a Felhasználó adataival - pl. hibaelhárítás céljából - dolgozik, akkor ezeket az adatokat semmilyen formában nem használja fel, harmadik fél számára semmilyen formában nem adja tovább.
4. Felhasználót megillető kártérítés
A Felhasználót a bizonyítottan programhibából, vagy a garanciális feladatok nem kellő idő alatt történő elvégzéséből eredő kárért kártérítés illeti meg. A Forgalmazó kártérítési kötelezettségének maximális összege nem haladhatja meg a Felhasználó által a MegaORA rendszerért az aktuális évben kifizetett ÁFA nélküli díj összegét.
5. A Felhasználó feladatai a programok üzemeltetése során
5.1. A Felhasználó kötelezettsége a jogszabályok ismeretére és helyes alkalmazására
A Felhasználó köteles a MegaORA használatához és felügyeletéhez olyan munkatársakat biztosítani, akik végzettségük és szakmai gyakorlatuk alapján ismerik, és megfelelően alkalmazzák az ügyviteli, számviteli munkára vonatkozó jogszabályokat és az országosan általánosan alkalmazott szakmai gyakorlatot. A Felhasználó illetékes munkatársai folyamatosan figyelemmel tudják kísérni a jogszabályok változását, a MegaORA programok működését.
5.2. A Felhasználó felkészülése a programok használatára
A Felhasználó vállalja, hogy a 3.2. pontban írt lehetőségek felhasználásával meggyőződik róla, hogy a MegaORA rendszer az elvárásainak, igényeinek és a jogszabályoknak megfelelően működik, valamint a szükséges kliens oldali berendezések, hálózat, internet elérés, stb. rendelkezésre állnak. Továbbá a Felhasználó vállalja, hogy az ASP üzemmódban történő igénybevételhez, a folyamatos önálló munkavégzéshez szükséges mértékű ismeretet elsajátítja.
A felkészülési munkát akadályozó problémák bejelentésével - program, szerver, hálózati hiba esetén - díjtalanul fordulhat a Forgalmazó ügyeletéhez, amely munkaidőben, haladéktalanul hozzákezd a hiba elhárításához. Sem a felkészülés, sem a szerződés érvényessége alatt díjtalan oktatási tevékenységet nem lehet az ügyelettől igényelni (például telefonon sorozatban feltett kérdésekkel). Ha a Felhasználó nem vállalja a díjfizetéses, oktatási szolgáltatást, akkor kérdéseit a díjtalan e-mail levélben teheti fel.
A Forgalmazói jogviszony érvényessége alatt a Felhasználó tudomásul veszi, hogy ha az ügyelethez fordulásának oka nem program, szerver vagy hálózati hiba, - amely az ügyelet közreműködésével elhárítható -, hanem a munkavégzést az ismerethiány, hibás kezelés akadályozza, azaz oktatási tevékenységet kell az ügyeletnek folytatni a Felhasználó munkavégzésének segítésére, - ez akár telefonon, személyesen, levelezéssel, stb. történik -, akkor a Forgalmazó ügyelete az időráfordítást a mindenkori árjegyzék szerint kiszámlázza a Felhasználónak. A Forgalmazó minden egyes ilyen ráfordításról 3 munkanapon belül e-mail üzenetet küld a Felhasználónak, feltüntetve a Forgalmazó dolgozó nevét, téma rövid megnevezését, időtartamot és díjat. Amennyiben a Felhasználó további 3 munkanapon belül nem vitatja az értesítés adatait, akkor a Forgalmazó a terhelést elfogadottnak tekinti és a kereskedelmi munkatársak a díjat a következő esedékes számlázásban szerepeltetik.
5.3. Kliens oldali berendezések üzemeltetésének biztosítása
A MegaORA programok web felületen történő munkavégzéshez szükséges - kliens oldali - berendezéseket a Felhasználó az igényei szerint üzemelteti. A kliens oldali berendezések rendeltetési célnak megfelelő beszerzéséről, hibátlan, biztonságos üzemeltetéséről, és a szerverek hálózati eléréséről a Felhasználó gondoskodik.
5.4. A Felhasználó kármegelőző kötelezettségei a garanciális feladatok ellátásához
A Felhasználó felelős a nyilvántartás, a hatóságokkal, a saját dolgozóival és ügyfeleivel történő elszámolások jó adatokkal, határidőre történő elvégzéséért. E felelősséget a MegaORA program használata nem csökkenti, nem veszi át. A Felhasználó a fenti feladatok ellátásának segítésére, a hatékony munkavégzéshez veheti igénybe a MegaORA programokat. A Felhasználó mind a bevezetés próbái, mind a rendszeres használat során köteles folyamatosan figyelemmel kísérni a programok működését, és annak bármely rendellenességét, vagy a Felhasználó értelmezése szerinti jogszabályoktól eltérő működését jeleznie kell a Forgalmazó felé. A napi gyakorisággal futó programok hibáját pár nap alatt, a havi feldolgozások hibáját egy-két hónap alatt, stb. a Felhasználónak észre kell venni, és jelezni kell a Forgalmazó felé. A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a Felhasználó által nem jelzett programhibákért, a nem jelzett jogszabály-értelmezési, jogszabály-követési hibákból eredő károkért, vagy a programhibák késői észleléséből, illetve késői jelzéséből keletkező károkért a Forgalmazó akkor sem tartozik felelősséggel, ha egyébként a hiba kijavítására vonatkozó kötelezettsége fennáll.
5.5. Adatvagyon megőrzése
A MegaORA működtetése során a Felhasználó által, az adatbázisba bevitt adatokból adatvagyon keletkezik. Az adatvagyon időben korlátlan tulajdonosa a Felhasználó. A MegaORA tartalmaz olyan lehetőséget, menülépéseket, amelyek megfelelő futtatásával a Felhasználó saját - kliens - gépére, CD-re, DVD-re, vagy keménylemezre, stb. az adatbázisból ki tudja írni, ki tudja menteni a saját feldolgozásainak elkülönülő adatait. Mód van a kiírt adatoknak a kiírás helyére történő visszaírására is, és igény esetén más - technikai céllal ideiglenesen létrehozott - vállalati feldolgozásba történő visszaírásra is. A Felhasználó az adatok időbeli szakaszolásának megfelelően a rendelkezésre álló mentési lehetőséggel rendszeresen köteles gondoskodni az adatainak mentéséről. Ennek hiányában - hiba esetén - csak a 3.5. pontban leírt mentési eljárás adataival kerül helyreállításra a teljes adatbázis, és a Felhasználó feldolgozásai.
5.6. A Felhasználó titoktartási kötelezettsége
A Forgalmazó a szolgáltatás ajánlott díjait nyilvánosságra hozza, ez bárki számára elérhető. A Forgalmazó a konkrét Felhasználóval a feladat konkrét ismeretében az ajánlott díjtól esetleg jelentősen eltérve megállapodik időleges vagy folyamatos díjban. Ez a megállapodás szerinti díj üzleti titkot képez, amelyet a felek csak közös hozzájárulás alapján hozhatnak harmadik fél tudomására.
5.7. A Felhasználó feladatai a biztonságos üzemeltetés biztosításához
A biztonságos üzemeltetés fontos része a kártékony programok - vírusok, trójai programok, stb. - elleni védekezés. A Felhasználó köteles gondoskodni a saját berendezéseinek vírus és kártékony program mentes működtetéséről. A Forgalmazó semmilyen felelősséggel nem tartozik a kártékony programok miatt bekövetkezett károkozásért, amely akár a Felhasználó - kliens oldali - berendezésein, akár az adatbázisban következett be. A Felhasználó felelősséggel tartozik a Forgalmazó felé, ha a gépéről kiinduló vírus vagy egyéb kártékony program fertőzés a felhasználó adatain túlterjedő kárt okoz.
6. Programhasználati jogviszony létrehozása és megszüntetése
6.1. Programhasználati jogviszony létrehozásának előfeltétele
A programhasználati jogviszony létrehozásának előfeltétele, hogy a Felhasználó a MegaORA ASP Általános Szerződési Feltételekben leírtakat ismeri, tudomásul veszi és elfogadja. Továbbá a Felhasználó - a demó és egyéb díjtalan lehetőségek segítségével vagy oktatás igénybe vételével - meggyőződött arról, hogy a MegaORA az általa igényelt részeivel történő munkavégzéséhez a szükséges ismeret, illetve tudás a rendelkezésére áll. A Felhasználó - szintén a demó és egyéb díjtalan lehetőségek segítségével - meggyőződött róla, hogy a rendelkezésére álló berendezéseken a MegaORA programjai a Felhasználó igényei szerint működtethetők, valamint a hálózati elérés kellő sebességgel rendelkezésre áll.
6.2. Felhasználói igénybejelentés
A pogramhasználati jogviszony létrehozásának első lépése a Felhasználó részéről történő igénybejelentés. Meg kell adni az igénylő nevét (cégszerű megnevezése), lakcímét (székhely), adószámát, e-mail címét, és az igényelt munkaállomások darabszámát (ha nincs megadva, akkor 1 db munkaállomás használata vélelmezett). Az igénybejelentést e-mailben, a weblapon szereplő igénybejelentő lap kitöltésével és elküldésével kell elvégezni.
6.3. Első időszak használati jog díja
Az igénybejelentés alapján a Forgalmazó kereskedelmi munkatársa a Felhasználónak díjbekérő felszólítást küld a munkaállomásonkénti éves minimális díjról, amely az első negyedéves feldolgozási időszak díja. A Forgalmazó a befizetett díjról számlát állít ki.
6.4. Feldolgozás létrehozása
A szolgáltatási jogviszony a munkaállomásonkénti éves minimális díj teljes mértékű kifizetésével jön létre. A Forgalmazó a díj befizetést követő max. 2 munkanapon belül, a Felhasználó számára létrehozza az "első vállalati" feldolgozást. A program által generált vállalat sorszámot, kezelő (user) nevet és belépési jelszót elküldi a Felhasználónak.
A kifizetett díjról a Forgalmazó számlát küld a Felhasználónak.
6.5. Programhasználati jogviszony megszüntetése
A használati jogviszony mindaddig fennáll, amíg a Felhasználó a negyedévenként esedékes programhasználati díjat kifizeti.
A használati jogviszony - az utolsó még feldolgozott negyedév díjainak kifizetése után - mindkét fél részéről indoklás nélkül felmondható. Azaz csak olyan negyedévtől szüntethető meg a szerződés a Felhasználó részéről, amelyik negyedévben már nem történt, nem történik feldolgozás, a MegaORA programok bármely célból történt elindítása. A Felhasználó tudomásul veszi, hogy minden megkezdett negyedévben történő bármilyen MegaORA programhasználat (adatbevitel, listázás, stb.) a teljes negyedév időtartamra programhasználati díjfizetési kötelezettséget keletkeztet.
A negyedéves programhasználati jog díjainak ki nem fizetése feljogosítja a Forgalmazót a tárgy negyedév első hónapjától a Felhasználót letiltani az adatokhoz való hozzáféréstől. A következő negyedév számlázási időszakáig ki nem fizetett díjak esetén a Forgalmazó az adatbázisból a Felhasználó adatait kitörli és a programhasználati jogviszony automatikusan megszűnik.
7. A programhasználat díjazása
Az 1. pontban látható, hogy az ASP üzemmód meghatározó része a Forgalmazó szellemi tulajdonát képező MegaORA használata. A szolgáltatás díjazása és az elszámolás alapja a MegaORA használatának, a használat jogának megvétele. A használat jogát a Felhasználónak a naptári negyedévenként előre, a negyedév első hónapjának 10. napjáig kell a további teljes negyedév időtartamára Forgalmazótól megvenni.
7.1. Díjazás mértéke
A díjazás mértéke a szolgáltatás elindulásának legelső negyedévében a munkaállomásonkénti éves feldolgozás minimális díja, a második és minden következő negyedévben a tárgy negyedévet megelőző negyedévben feldolgozott tételek és az előző évek tételeinek tárolási díjai alapján kerül megállapításra.
A díjazás a következő - áfa összeget NEM tartalmazó - tételekből tevődik össze:
  • Munkaállomásonkénti éves feldolgozás minimális díja.
  • Előző feldolgozási évek tételeinek tárolási díjai.
  • Tárgyidőszakban feldolgozott tételek után számított tételes feldolgozási díj.
Munkaállomásonkénti minimális díj: 60 ezer forint/év.
A Felhasználó által igénybe vehető munkaállomások darabszámát (elsősorban Oracle licenc elszámolási-nyilvántartási okból) számszerűsíteni kell, és az elszámolás alapjait képezi. A programok használatáért munkaállomásonként, naptári évenként minimum 60 ezer forint díjat kell fizetni. A díj egyrészt tartalmazza az Oracle licenc, másrészt a rentábilis üzemeltetés feldolgozási volumentől független fix díj összetevőit. A Forgalmazó kedvezményként biztosítja, hogy az év elején történt befizetés mind a 100 %-át figyelembe veszi a gépi számlakészítéskor, a használat jogának negyedévenkénti díj megállapításakor, azaz a tárgyév folyamán a Felhasználónak további használati díjfizetési kötelezettsége csak a minimális díj túllépése után keletkezik. Ha az ASP feldolgozás négy negyedéves összesített díja a naptári év folyamán nem éri el a befizetett minimális éves díj mértékét, akkor a befizetett díj - vagy annak egy része - nem igényelhető vissza, az éves befizetett díj, illetve annak fennmaradó része a következő naptári évre nem vihető át.
A következő tárgyév első negyedévében az éves munkaállomásonkénti minimális díj ismételten kiszámlázásra kerül, mint az első negyedév programhasználati díja. Amennyiben a Felhasználó előző évi programhasználati díja meghaladja a munkaállomásonkénti minimális díjak összesen összegét, akkor a következő év első negyedévben egyrészt az előző negyedév feldolgozásai alapján számított díj kerül kiszámlázásra, másrészt a munkaállomásonként az éves minimális díj. Ha az előző éves összes feldolgozás díja nem éri el a munkaállomásonkénti minimális díjak összesen összegét, akkor a következő év első negyedévben a Felhasználónak csak a munkaállomásonkénti minimális éves djat kell fizetnie.
Ha a Felhasználó időközben csökkenti vagy növeli az általa igénybe vehető munkaállomások darabszámát, akkor az éves munkaállomásonkénti minimális díj a vátozásnak megfelelően csökken vagy növekszik.
Előző feldolgozási évek tételeinek tárolási díja negyedévenként a tételegységárak 25 %-a.
A szolgáltatáshoz üzemeltetett szervereken a tárgyévet megelőző év vagy évek során feldolgozott és a gépben tárolt tételek után kell fizetni a tételegységárak alapján. A Forgalmazó biztosítja, hogy a gazdálkodási év lezárásához szükséges tételek után nem történik tárolási díj felszámítása. A tárgyév 6. hó 30-ig történő elszámoláskor a tárgyévet megelőző évben feldolgozott tételek után nem számol a program tárolási díjat. A tárgyév 6. hó 30-a utáni negyedéves elszámolások során az előző évek feldolgozásából a gépben tárolt tételek után tárolási díjat kell fizetni. A HR modul tételeinél ez a tárolási díj csak az 5. feldolgozási év után fizetendő.
Tételegységárak
Egy adott tárgy negyedév használati díjának megállapításánál az azt megelőző negyedévben feldolgozott tételszámok és az alábbi tételegységárak szorzata alapján történik a díj megállapítása.
.
Bizonylat típus
Egység
Díj
Kisszervezeti max. tételszám
1. Főkönyv, áfa, pénzügy db 8 Ft 3 000
2. Házipénztári tétel db 6 Ft 3 000
3. Banki kapcsolat db 10 Ft 1 000
4. Készlet tételek db 8 Ft 3 000
5. Számla db 8 Ft 3 000
6. Rendelés tételsorok db 12 Ft 2 500
7. Dokumentációs lapok db 27 Ft 2 500
8. Eszközkarton éves díj karton 290 Ft 100
9. HR darabszám (bérszámfejtés) db 290 Ft 0
Amennyiben egy feldolgozásban - a HR alrendszeren kívül - csak egyetlen alrendszer használatát igényli a Felhasználó és a használt alrendszer tételszáma nem haladja meg a kisszervezeti max. tételszámot, akkor kisszervezeti kedvezményt ad a Forgalmazó. A kisszervezeti kedvezménynél a táblázatban szereplő tételegységár 50 %-kal csökkentett mértékű, azaz csak 50 %-át kell a tételegységárnak fizetni. Kivételt képez ez alól a HR (bérszámfejtési) alrendszer, melynél minden esetben a teljes tételegységárat kell alkalmazni.
 
KAPCSOLÓDÓ SZOLGÁLTATÁSOK DÍJA
 
Kapcsolódó szolgáltatási díjak (az áfát nem tartalmazzák!)
Díjtalan bemutató: A programok lehetőségeinek bemutatására, ASP feldolgozás megismeréséhez a Forgalmazó telephelyén, csoportosan, időpont egyeztetéssel félnapos díjtalan bemutatót tartunk.
Adatbázis, kiszolgáló szerver telepítés (ASP szolgáltatásnál nincs ez a díjtétel) 600.000 Ft/alkalom
Csoportos oktatás a Forgalmazó telephelyén, időpont egyeztetéssel 27.000 Ft/fő/nap
Egyéni oktatás, konzultáció a Forgalmazó telephelyén 11.000 Ft/óra
Oktatás, konzultáció, programtelepítés helyszíni közreműködés 14.000 Ft/óra
Vidékre utazási hozzájárulás 120 Ft/km
Budapestre történő kiszállás díja 6.800 Ft
Egyedi programkészítés, ügyvitel-szervezési konzultáció 20.000 Ft/óra
Teljes körű ügyvitelszervezés egyedi megállapodás szerint szervezői napra, 102 ezer Ft szervezői napidíj plusz utazási hozzájárulás
A fenti összegek az áfát nem tartalmazzák.
A Forgalmazónak lehetősége van a MegaORA programok tételegységárait és a kapcsolódó szolgáltatások díjait az éves hivatalos inflációt követő, de azt meg nem haladó mértékben módosítani. A díjak változását a Forgalmazó 30 nappal a változást megelőzően köteles a Felhasználó tudomására hozni.
7.2. Elszámolási időszak, számla készítése
Az elszámolási időszak a naptári negyedév. Elszámolásra a tárgy negyedév első hónap első munkanapján kerül sor, ekkor kerül megállapításra a negyedév használati jogát megváltó fizetendő összeg. Az elkészülő számlán szereplő díj megállapítása a következőképpen történik: a Felhasználó összes feldolgozásában, a tárgy negyedévet megelőző negyedévben feldolgozott tételek, valamint az előző évekből az adatbázisban tárolt tételek számlálása és a tétel egységárral történt szorzás után keletkezik a fizetendő összeg. (Figyelembe véve, hogy az aktuális naptári év 6. hó 30-ig történő elszámolásoknál az aktuális évet megelőző naptári évben feldolgozott tételek után nem történik tárolási díj számítása.)
A fizetendő összegből levonásra kerül a munkaállomásonkénti korábban befizetett - és még el nem számolt - minimális díj 100 %-a, azaz a Felhasználónak egy adott naptári évben további díjfizetési kötelezettsége csak a korábban (esetleg) befizetett minimális díj túllépése után keletkezik.
A tételegységárak alapján számított nettó összegről, illetve annak az áfával megnövelt összegéről készül a következő negyedév programhasználati jogát megváltó számla. (A számlán szereplő összesen összeg részletezése a Felhasználó rendelkezésére álló "Feldolgozási statisztika" menülépésekkel kiíratható.) A számlán szerepelhetnek a negyedévben igénybe vett egyéb szolgáltatások díjai is.
7.3. A Felhasználó fizetési kötelezettségének teljesítése
Az esedékes számla kiegyenlítése a kiállítást követő 10. naptári napon belül a Forgalmazó
CIB 11100104-12321306-01000003
számú számlájára történik.
Ha a fizetés nem történik meg, - és ha időközben nem történik megállapodás a Forgalmazóval a számla és a fizetés átütemezéséről -, akkor a Felhasználó a tárgy negyedév első napjától nem tarthat igényt a MegaORA programok használatára. A programhasználati jogviszony a Forgalmazó részéről automatikusan felbontásra kerül. A díjak meg nem fizetése feljogosítja a Forgalmazót, hogy a tárgy negyedév első napjától letiltsa a Felhasználó adathozzáférését. A szolgáltatás megszüntetése esetén a Felhasználó a korábbi, már kifizetett díjak visszafizetését nem igényelheti.
7.4. Jogtalan programhasználat
A MegaORA programok szerződés nélkül, gazdasági haszon elérése céljából történő használatával, vagy igénybe vett, de ki nem fizetett szolgáltatásokkal valósul meg a jogtalan programhasználat. Jogtalan programhasználat keletkezik akkor is, ha a tárgy negyedév használati díját nem fizeti ki a Felhasználó, de a számla fizetési határideje alatt a Felhasználó működteti a programokat és/vagy a szerződés megszüntetési szándékát későn jelzi. Jogtalan programhasználat díjfizetési kötelezettséget keletkeztet, amelyet a Forgalmazó jogosult 10 napos fizetési határidővel kiszámlázni.
Jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyv előírásai az irányadóak.
 
Budapest, 2009. január 1.